W multimedialnym widowisku „Wawel. Alchemia światła” legendy i podania związane z Zamkiem Królewskim na Wawelu ożyły w autentycznej scenerii zamku za sprawą innowacyjnej formy, wykorzystującej m.in. visual art i 3D mapping. Jest to swoista synteza sztuk, łącząca muzykę na żywo, malarstwo i trójwymiarowe obrazy, taniec, śpiew oraz słowo. W widowisku wzięli udział wybitni artyści: aktorzy, tancerze, muzycy, specjaliści od multimediów i światła.

Bohaterowie legend pojawili się w scenerii dziedzińca arkadowego za sprawą iluminacji, efektów specjalnych i animacji. Smok Wawelski, Królowa Państwa Wiślan, Alchemik, Stańczyk, książę Krak oraz inne legendarne i historyczne postacie przybliżyły wybrane sceny z historii państwa i rezydencji królów polskich. Całość aranżacji dopełniły grupy taneczne i muzyczne.

W trakcie spektaklu użyte zostały jedne z najjaśniejszych na świecie projektorów w technologii 3chip DLP, o łącznej mocy prawie 200 tys. lumenów. Obrazy zostały wyświetlone na ekranie o wymiarach około 120 metrów długości i 15 metrów wysokości, co w sumie daje około 1800 metrów kwadratowych projekcji. Magię dźwięku przestrzennego zapewnił system kwadrofoniczny.

Animacje wykonane zostały różnorodnymi technikami graficznymi z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi multimedialnych. Technika mappingu 3d, wielkoformatowa animacja, techniki filmowe i skomplikowane prace w studio nagrań pozwoliły w pełni synchronizować obraz, muzykę i efekty specjalne.

Strona:
alchemiaswiatla.pl

Scenariusz:
Michał Zabłocki

Producent:
Tauron Polska Energia

Dyrektor artystyczny:
Sławomir Fąfara

Koncepcje graficzne / Atomy Studio:
Wojtek Brzozowski
Kornelia Modrzejewska

Dźwięk:
Marek Smok Rajss
watahadrums.com

Storyboardy & montaż:
Kornelia Modrzejewska

Kierownik produkcji:
Anna Siwek

Animacje & VFX / Atomy Studio:

Animatorzy 2D:
Wojtek Brzozowski
Kornelia Modrzejewska
Łukasz Wiśniewski
Sebastian Jachimowicz
Mateusz Palka

Animatorzy 3D:
Robert Słowik
Krzysztof Madej
Sławomir Fąfara

Kompositing obrazu:
Sławomir Fąfara

Modele 3D:
Robert Słowik

Specjalne podziękowania dla:
Zamek Królewski na Wawelu
Tauron Polska Energia
i wielu innych 🙂


Dziękujemy za uwagę i komentarze!

Pozostańmy w kontakcie!
facebook.com
Śledź nas!
behance.net